Proč pozlacené šperky z chirurgické oceli?

Chirurgická ocel je velmi odolný kov a zároveň nezpůsobuje alergické reakce. Z obou důvodů jsou šperky z chirurgické oceli neskutečně oblíbené a vyhledávané. Pozlacená ocel je navíc levná a k nerozeznání od zlata.

Typická barva šperků z chirurgické oceli je kovově šedá až stříbrná. Existují však varianty, kdy se ocelový šperk pokryje vrstvou žlutého nebo růžového zlata. I potom je samotný šperk velmi odolný, ale zlacená vrstva už bohužel tolik ne. Zlacená vrstva se může poškrábat, je tedy lepší při manuální práci šperky sundat. Pozlacené náušnice z chirurgické oceli se můžou poškodit například při mytí vlasů, takže při této činnosti je vhodnější dát je z uší pryč.

Ocelové šperky jsou levnější a variabilnější

I když jsou pozlacené šperky z chirurgické oceli o něco méně odolné než klasické ocelové šperky, stále existuje mnohem více důvodů, proč je pořídit. Na první pohled laik rozdíl mezi ocelovým pozlaceným a zlatým šperkem nepozná. Levnější varianta z chirurgické oceli tak bývá mnohem vyhledávanější než pravé zlato. Variabilita tvarů a zdobení je většinou také pestřejší, tudíž je se šperkem z chirurgické oceli mnohem jednodušší být originální.

V případě, že už vlastníte nějaký šperk z pravého zlata, je výborným nápadem doplnit zbytek kolekce pozlacenými šperky z chirurgické oceli. Cenově vás to oproti zlatu přijde na minimum, přibližně v řádu stokorun. A pouhým okem jsou od pravého zlata k nerozeznání. Šperkaři totiž u našich šperků z chirurgické oceli odvedli skvělou práci.

Efektní a odolné

Pozlacený náramek z chirurgické oceli je v létě nepostradatelný, na opálené kůži dělá efekt Kleopatry. Ani „Sněhurky“ se šperků z pozlacené chirurgické oceli bát nemusí a mohou využít nádherný efekt kontrastu pozlaceného šperku se sněhobílou pletí.

Takže jediné dilema, které zůstává, je… Ne, počkejte, vždyť žádné dilema není, pozlacenou chirurgickou ocel prostě musíte mít!
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.