Náhrdelník podle tvaru výstřihu

Znáte základní pravidla, která vám mohou pomoci zvolit ten správný náhrdelník ke konkrétnímu výstřihu? Výstřih nám pomůže být chic a správně zvolený náhrdelník to ještě dvakrát podtrhne. Dříve než tedy začnete vybírat z ocelových náhrdelníků v našem e-shopu, přečtěte si stručné tipy, jak správně dosáhnout kýženého efektu.

Véčkový výstřih

Výstřih ve tvaru písmene „V“ je velmi efektní typ výstřihu, jehož kouzlo můžeme ještě lépe využít se správným náhrdelníkem. A správný náhrdelník bude takový, který bude kopírovat véčkové linie výstřihu. Zda bude náhrdelník jemný či výrazný, záleží na zbytku outfitu. Důležité je pouze to, aby nebyl delší než váš výstřih.

Kulatý výstřih

Do hlubokého kulatého výstřihu nejlépe zapadne masivní kulatý náhrdelník. Chybou ovšem nebude ani méně tlustý náhrdelník, to pak zase vyniknou vaše klíční kosti, což může být nenuceně sexy. K tomuto výstřihu můžete zvolit i dlouhý řetízek s délkou těsně pod prsa, v tomto případě volte jemnější řetízek a rovněž nepříliš výrazný přívěsek. Ke kulatým výstřihům ke krku můžete nosit i krátké náhrdelníky, raději ne příliš masivní.

Lodičkový výstřih

K tomuto výstřihu volíme většinou dlouhé řetízky, mohou být i velmi dlouhé. Pokud máte uzoučká ramena, můžete zvolit i kratší a širší náhrdelník. Jestli máte ramena trochu rozložitější, sáhněte určitě po dlouhém řetízku, výsledný optický efekt pro vás bude mnohem výhodnější.

Čtvercový výstřih

Zde je délka náhrdelníků závislá také na hloubce výstřihu, ale většinou platí, že je lepší standardní délka. Můžete zvolit naprosto klasický náhrdelník či řetízek s přívěskem, míru extravagance přizpůsobte jen tomu, jaký má být celkový dojem outfitu. Když budete chtít něžnější efekt, tak hranaté linie zjemníte pomocí kulatého náhrdelníku.

Srdíčkový výstřih

Tento výstřih pozorovatele nejdříve naláká na spoustu nahé kůže, ale nakonec se rozhodne to nejdůležitější lehce zahalit. V jeho špičatém zakončení bude skvěle působit přívěsek, jemný i výraznější. Je potřeba pouze pohlídat, aby délka končila správně a přívěsek vám neskončil až pod halenkou, to by pohřbilo to správné vyznění. Klidně však můžete nechat působit v liniích pouze samotný dekolt a šperk zvolit kratší, spíše ke krku.

Límeček

Ani v případě halenky s límečkem nemusíte nechat náhrdelník ve šperkovnici. K límečkům se nejvíce hodí kratší náhrdelník s přívěskem nebo výraznější středovou částí, která pak vykukuje z límečku. Můžete zvolit i delší řetízek s přívěskem, volte ale co nejjemnější, aby se řetízek nebo přívěsek netloukly s límečkem.

Výstřih typu „Voda“ 

K výstřihu, kdy se látka navrstvuje ve výstřihu à la vlnky na vodě, volte jen jemné náhrdelníky či řetízky, přívěsek by měl být rovněž decentní. U tohoto typu výstřihu částečně roli šperku přebírá právě ono vrstvení. S výrazným náhrdelníkem byste si mohla vysloužit hanlivé označení „holka od kolotočů“. Řetízek nemusí být ani vidět celý, částečně může být překrytý vrstvením. I takto částečně přiznaný šperk vypadá ve výsledném dojmu poměrně zajímavě.

Zcela odhalená ramena – outfit bez ramínek

Zde bude vypadat pěkně více možností. Dekolt můžete ozdobit něčím jemným, ať už delším šperkem, nebo ke krku. Vřele však doporučujeme se v tomto případě „rozšoupnout“ a zvolit masivní či jinak výrazný náhrdelník. Je to ze všech typů výstřihů vůbec nejlepší příležitost popustit uzdu vaší fantazii. Nemusíte váhat ani kvůli délce. Vhodný je jednak kratší masivní náhrdelník ke krku nebo i k prsům, jednak  můžete stejně dobře zvolit i velice dlouhý náhrdelník či řetízek.


Náhrdelníky z chirurgické oceli vám nabízejí neuvěřitelnou škálu možností, vyberete si ke všem výstřihům, co jich jen máte ve vašem šatníku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.