Bižuterie versus ocel

V e-shopu Topšperk.com nabízíme nádherné šperky z bižuterie i chirurgické oceli, v obou případech za příznivé ceny. Podíváme se teď na to, jak by dopadl malý souboj mezi těmito dvěma kovy.

A vítězem se stává…

Možná se vám zdá, že se opakujeme, ale ocel opět vítězí. Díky svým jedinečným vlastnostem prostě chirurgická ocel vždy skončí na pomyslných stupních vítězů. A jaké že vlastnosti chirurgickou ocel dostávají na špici? Tak především je to její odolnost, dále cenová dostupnost a taky úžasné možnosti dalšího zpracování. Do chirurgické oceli se dá gravírovat, ocel dá se pozlatit, a může tak konkurovat šperkům z pravého zlata. Kombinovat se dá s keramikou, kameny, perlami i korálky. A nesmíme zapomenout, že je to hypoalergenní kov, takže si ji může pořídit doslova každý.

Jak se starat o šperky z chirurgické oceli?

Pokud se vám šperk z chirurgické oceli zašpiní, stačí jej umýt vlažnou vodou. Kdyby bylo znečištění větší, můžete klidně použít i mýdlo. Obecně je lepší zabránit kontaktu šperků s chemikáliemi a kosmetickými prostředky. V případě ocelových šperků zdobených kamínky buďte raději obezřetní, lepené kamínky by se mohly častým omýváním mýdlem uvolnit. Leštit šperky z chirurgické oceli můžete například speciální lešticí vatou na kovy. Když si dáte pozor, abyste si nepoškrábali šperk ostrým předmětem, tak už vaši ocelovou parádu ohrozí máloco.

A jak pečovat o bižuterii?

Bižuterie je celkem náchylná k poškození, je tedy zapotřebí zvýšené opatrnosti. Pokud máte bižuterní kousky, které chcete nosit častěji, vyvarujte se určitě kontaktu s vodou. Bižuterie by vám po vystavení vlhkosti mohla zezelenat. Samozřejmě je nutné vyhnout se i styku s chemikáliemi, čisticími a kosmetickými prostředky. Pokud používáte tělová mléka, laky na vlasy a podobně, ozdobte se šperky až poté, co aplikujete kosmetiku. Bižuterii čistěte jen suchým a jemným kouskem textilu.

Volte mezi bižuterií a ocelí podle příležitosti (nebo chuti)

Bižuterii samozřejmě nezavrhujeme, naopak. Jen je vždy potřeba počítat s tím, že bižuterie nevydrží dlouho ve stále pěkném stavu jako chirurgická ocel. Výhodou bižuterie je obvykle ještě nižší cena než u šperků z chirurgické oceli. Kvalitní šperky z chirurgické oceli si obvykle pořizujeme na časté nošení, při správné péči je klidně můžeme nosit celý život. Bižuterii si zase volíme pro určité příležitosti, například abychom měly šperk barevně ladící k nějakým šatům. Zpravidla si také bižuterii pořizujeme na léto, kdy máme více odhalené kůže, což znamená více možností ozdobit se.


 Ať už si nakonec vyberete šperk z bižuterie nebo chirurgické oceli, budete určitě kočka! :-)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.